Українська Фітнес Асоціація — це всеукраїнська громадська організація, яка об’єднує фахівців фітнес та велнес індустрії для розвитку та сприяння здорового способу життя та збільшенню попиту на фітнес послуги в Україні.

УФА співпрацює з державними, міжнародними, зарубіжними політичними та громадськими організаціями для популяризації здорового способу життя та підвищення рівня кваліфікації спеціалістів.

Українська Фітнес Асоціація починаючи з 2008 року проводить щорічні зустрічі гравців ринку на Фітнес Форумі, де збирає власників, керівників фітнес – центрів, фахівців та інших спеціалістів для обміну досвідом та знаннями. Саме регулярні звернення на цих форумах щодо якості підготовки тренерів стали приводом у 2016 році розпочати проект Український Тренерський Реєстр Об’єднаний (УТРО), що зміг поєднати викладачів та власників декількох тренінгових центрів з метою створення єдиних стандартів незалежної оцінки фітнес – тренерів в Україні. За 4 роки існування реєстру було проведено понад 30 незалежних сертифікацій та перевірено понад 500 осіб. Українська Фітнес Асоціація розпочала інтеграцію міжнародних стандартів ICREPs, які регламентують роботу у фітнес індустрії багатьох країн світу.

З 2019 року Українська Асоціація Фітнесу разом із інформаційною платформою FitnessConnect.Ua заснували премію найкращих гравців ринку- Фітнес Тріумф. Головною метою премії стало визнання досягнень кращих тренерів та клубів та підвищення стандартів якості послуг у галузі.

Діяльність Асоціації спрямована на:

·         сприяння поширенню цінностей та філософіі здорового способу життя;

·         Інтеграція міжнародних стандартів індустрії фітнесу в Україні;

·         Сприяння підвищенню кваліфікації тренерів;

·         Збільшення попиту та навчальні програми та тренінги спеціалістів усіх рівнів для покращення якості фітнес послуг

·         Організація науково-практичних конференцій, дискусій та круглих столів для обміну досвідом

·         Вносить пропозиції до органів влади для покращення законодавчих умов для гравців фітнес ринку

·         Підтримує міжнародні зв’язки із різноманітними світовими організаціями для обміну досвідом із спеціалістами з усього світу