ЩО ТАКЕ REPS?
REPs- це найбільший незалежний міжнародний реєстр в індустрії фітнесу в світі, що визначає та контролює кваліфікацію і досвід інструкторів з фітнесу. REPs- це не просто кваліфікація у сфері фітнесу, це знак якості професійного іміджу інструктора. До міжнародної спільноти зареєстрованих тренерів REPs вже входить чверть мільйона спеціалістів з усього світу.

REPs Ukraine – це адміністративний орган, що впроваджує міжнародні стандарти ICREPs в Україну та забезпечує систему регулювання та відповідність цих стандартів у фітнес індустрії. Метою впровадження стандартів є захист здоров’я та покращення якості послуг для людей, які користуються фітнес послуги в Україні. 

ЯКІ КРАЇНИ ПІДТРИМУЮТЬ КВАЛІФІКАЦІЮ REPS?
Члени ICREP працюють на чотирьох континентах та десяти країнах і разом реєструють майже 1/4 мільйона індивідуальних фахівців з фізичних вправ. Членами Конфедерації є реєстри фахівців по тренуваннях, які працюють в Австралії, Бельгії, Канаді, Ірландії,  Новій Зеландії,  Польщі,  Південній Африці,  Великобританії, ОАЕ, США, Індія, Іспанія.

На даний час приєднання до REPs відбувається у Китаї, Тунісі, Катарі та Ірані. 

ХТО РОЗРОБЛЯЄ СТАНДАРТИ REPS?
Стандарти REPs були розроблені спеціалістами з усього світу. Україна вже впровадила стандарти навчальних програм та тренінгів, за якими вже проходить акредитаційне навчання у Провайдерів. Але стандарти REPs в кожній країні мають свої національні особливості, що відображають менталітет та досвід роботи існуючих спеціалістів галузі. Так і в Україні під наставництвом польського реєстру  REPs Polska світові стандарти були адаптовані і розроблена стратегія щодо розвитку національного реєстру на найближчі роки.

ЯКІ РІВНІ КВАЛІФІКАЦІЇ REPS?

В Україні діють такі рівні кваліфікації фітнес спецілістів:

  • «Інструктор тренажерної зали»  EQF 3
  • « Інструктор групових програм» EQF 3
  • «Персональний тренер» EQF 4

«Інструктор тренажерної зали» та «Інструктор групових занять»

надають інструктаж з фітнесу фізичним особам із використанням обладнання (фітнес-інструктор) або у групі через заняття фітнесом (Інструктор групових занять).

Обидва типи занять мають однакову мету і вимагають однакового рівня знань, умінь і навичок. Тому більшість вимог однакові для обох видів тренувань. Однак, щоб мати змогу виконувати свою мету, інструктаж кожного типу занять може вимагати специфічних для нього додаткових знань, умінь та навичок.

Роль «Персонального тренера» включає розробку, реалізацію та оцінку програм фізичних вправ та фізичних навантажень для різних клієнтів шляхом збору та аналізу інформації про клієнта для забезпечення ефективності персональних програм фізичних вправ. Персональний тренер також повинен активно заохочувати потенційних клієнтів / учасників до участі та дотримання регулярних програм фізичних вправ / фізичних навантажень, використовуючи  для цього відповідні мотиваційні стратегії.

ЯК ОТРИМАТИ МІЖНАРОДНУ КВАЛІФІКАЦІЮ ТРЕНЕРА ВІД REPs UKRAINE?
З вересня 2020р. в Україні розпочав свою діяльність тренерський реєстр  REPs Ukraine. Відтепер це означає, що в Україні можна пройти спеціалізоване навчання за спеціальностями «Інструктор тренажерної зали» (EQF 3), «Персональний тренер» (EQF 4), «Інструктор Групових занять» (EQF 3). Це базові навчальні програми, що повинні бути підтверджені після навчання у акредитованих Провайдерів- Тренінгових центрах та здачі іспиту по стандартам ICREPs. Тільки після успішної здачі іспиту тренер має можливість отримати міжнародну кваліфікацію REPs Ukraine та спеціальний диплом міжнародного зразка.

ЧИ Є ЗАКОНОДАВЧА ВИМОГА ЩОДО ОБОВ’ЯЗКОВОЇ СЕРТИФІКАЦІЇ REPS?
Отримання кваліфікації REPs Ukraine не є обовязковим із законодавчої точки зору. Через спрощення системи ліцензування спортивної діяльності у 2006р, держава не регулює рівень підготовки та відповідність кваліфікації та державному рівні. Але підвищення знань та компетенцій спеціалістів та покращення якості фітнес послуг є необхідним та обґрунтованим з точки зору збільшення попиту на фітнес в Україні. Тому Українською Фітнес Асоціацією було прийнято рішення щодо впровадження міжнародних стандартів у фітнес галузь, залучення світових експертів, що вже створили потужні реєстри фітнес спеціалістів для прискорення  темпів розвитку української індустрії.

ЯК МОЖНА ОТРИМАТИ КВАЛІФІКАЦІЮ REPS?
Для того, щоб отримати кваліфікацію REPS Ukraine, необхідно пройти навчання у Акредитованого Провайдера та по закінченню курсів здати іспит. Після успішної здачі іспиту, Ви можете зареєструватися на нашому сайті та отримати міжнародну акредитацію REPs.

Переглянути список акредитованих провайдерів можна тут.

У МЕНЕ ВЖЕ Є ДИПЛОМ «ІНСТРУКТОРА ТРЕНАЖЕРНОГО ЗАЛУ»/ «ПЕРСОНАЛЬНОГО ТРЕНЕРА» / «ІНСТРУКТОРА ГРУПОВИХ ПРОГРАМ». ЯК МЕНІ ОТРИМАТИ СЕРТИФІКАЦІЮ REPS?
Якщо Ви вже проходили навчання раніше і у Вас є підтверджуючий сертифікат від Навчального центру, Ви можете отримати акредитацію REPs.  Для цього Вам необхідно:

1.Звернутися до акредитованого Навчального центру для уточнення дати іспитів.

2.Пройти інструктаж у Навчального центру щодо стандартів та кваліфікації REPs Ukraine, а також отримати теми для підготовки іспиту REPs Ukraine.

3.Оплатити збір REPs. Реквізити на оплату можна отримати у Навчальному центрі.

4.Успішно скласти іспит та отримати диплом від Навчального центру.

5.Зареєструватися на сайті www.ukrfit.com.ua

ДЕ МОЖНА ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ, ЩОБ СТАТИ СЕРТИФІКОВАНИМ ІНСТРУКТОРОМ REPS?
Для реєстрації у REPs Ukraine, перейдіть у розділ «Зареєструватися». Для того, щоб підтвердити статус зареєстрованого члена REPs Ukraine, у Вас має бути диплом від акредитованого Навчального центру, що підтримує стандарти REPs Ukraine. Для пошуку акредитованих Навчальних центрів перейдіть у розділ «Тренінгові центри REPs».

ДЕ МОЖНА ПРОЙТИ ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ, ЩО ВІДПОВІДАЄ СТАНДАРТАМ REPS?
Щоб знайти навчальні курси, що підтримають стандарти REPs, перейдіть в розділ «Тренінгові центри REPs» або «Календар заходів». Всю інформацію стосовно планів навчання, вартості, лекторів та ін. можна знайти у цих розділах.

ЯК ЗНАЙТИ СПЕЦІАЛІСТА З КВАЛІФІКАЦІЄЮ REPS?
Для пошуку акредитованих тренерів REPs Ukraine, перейдіть у розділ «Знайти тренера».

ЧИ БУДЕ ДІЙСНИМ МІЙ СЕРТИФІКАТ REPS UKRAINE У ІНШИХ КРАЇНАХ СВІТУ?
REPs Ukraine є членом міжнародного реєстру професіоналів фітнесу ICREPs, що діє в 11 країнах світу. Щоб дізнатися щодо відповідності сертифікату REPs Ukraine та підтвердження його у країні, куди Ви прямуєте, зверніться, будь ласка за тел.066-114-90-66 або подайте за e-mail repsukraine@gmail.com. Ми перевіримо Ваш індивідуальний сертифікат з глобальною матрицею портативності в цій країні та зв’яжемося з організаційним комітетом REPs.

ЩО ТАКЕ СИСТЕМА CPD?
Для створення мотивації постійного підвищення кваліфікації тренерів, була розроблена спеціальна система балів CPD (Continue Professional Development), завдання якої – заохочувати членів REPs постійно вдосконалюватися в різних областях фітнесу. Кожен з інструкторів, щоб підтримувати акредитацію REPs, має напрацювати протягом року 20 балів CPD. Накопичення балів CPD здійснюється за допомогою участі в конвенціях, семінарах, воркшопах, що проводяться акредитованими філіями CPD в Україні або за кордоном.

Кожному виду навчання організаційним комітетом REPs буде присвоєна сума балів, які будуть зараховуватися для тих, хто успішно пройшов навчання та надав диплом про проходження курсу до організаційного комітету REPs електронною поштою.

ЯК МЕНІ НАБРАТИ ТА ПІДТВЕРДИТИ НЕОБХІДНУ КІЛЬКІСТЬ БАЛІВ CPD?
CPD бали- це своєрідні одиниці виміру, що використовуються для вимірювання безперервної освіти.

Кожен з інструкторів, щоб підтримувати акредитацію REPs, має напрацювати протягом року 20 балів CPD. Накопичення балів CPD здійснюється за допомогою участі в конвенціях, семінарах, воркшопах, що проводяться акредитованими філіями CPD в Україні або за кордоном.

Кожному виду навчання організаційним комітетом REPs буде присвоєна сума балів, які будуть зараховуватися для тих, хто успішно пройшов навчання та надав диплом про проходження курсу до організаційного комітету REPs електронною поштою. CPD бали розподіляються відповідно до загально прийнятої структури годин навчання.

Я МАЮ СЕРТИФІКАТ УТРО (УКРАЇНСЬКИЙ ТРЕНЕРСЬКИЙ РЕЄСТР ОБ’ЄДНАНИЙ). ЧИ ВИЗНАЄ ЙОГО КВАЛІФІКАЦІЯ REPS?
Усі тренери, що пройшли кваліфікацію УТРО мають звернутися до акредитованого Навчального центру, що підтримує стандарти REPs Ukraine для уточнення тем та запису на складання іспиту. Після успішної здачі іспиту та оплати членського внеску (за спеціальними тарифами для тренерів УТРО- знижка -50%), тренери будуть зараховані до тренерського реєстру REPs Ukraine.

Для щорічного підтвердження кваліфікації REPs Ukraine, Вам необхідно буде щороку набирати 20 CPD балів та надсилати дипломи про проходження навчання в Організаційний Комітет REPs Ukraine на адресу repsukraine@gmail.com

ЯК ЗДАТИ АКРЕДИТАЦІЙНИЙ ІСПИТ REPS?
Для здачі іспиту тренеру необхідно пройти процес реєстрації не підніше, ніж за 24 години до початку іспиту. Посилання на реєстрацію необхідно взяти у Провайдера.

Для здачі іспиту допускаються тренери, що мають пройшли навчання за відповідним курсом «Інструктор тренажерної зали», «Інструктор групових занять» та надали підтверджений документ.

ЯКИМ ЧИНОМ ПРОХОДИТЬ ІСПИТ REPS?
Теоретична частина іспиту проходить у форматі он-лайн на території Провайдера. Для здачі іспиту студенту необхідно взяти із собою пристрій з виходом в Інтернет (телефон, планшет, ноутбук). Доступ до тесту буде видаватися індивідуально із загального банку тестів. Це означає, що у кожного студента буде свій унікальний тест.

Іспит складається із 60 питань з анатомії, біомеханіки та теорії тренувального процесу. Теми для підготовки до теоретичного екзамену можна дізнатися, написавши запит на e-mail repsukraine@gmail.com   з темою листа «Список питань на іспит по кваліфікації _____» (та вказуєте необхідний рівень кваліфікації).

Час здачі іспиту- 60 хв.

Прохідний бал- 75% правильних відповідей. Результат іспиту Ви побачите одразу після завершення тестування на екрані.

Будь-яка можливість списування або консультація з колегами автоматично припиняє здачу іспиту. Запис на проходження екзамену наступного разу буде відбуватися на загальних підставах після повної оплати за іспит.

Практична частина іспиту

До здачі практичної частини іспиту можуть бути допущені лише студенти, які успішно склали теоретичну частину іспиту та набрали не менше 75% правильних відповідей.

Для здачі практичної частини іспиту необхідно продемонструвати програму тренувань з урахуванням цілей віртуального клієнта та його фізіологічних особливостей. У ході іспиту тренер має провести тренування на 30 хв та набрати не меньше 110 балів (75%).

ДЕ МОЖНА ВЗЯТИ ІНФОРМАЦІЮ, ЩОБ ПІДГОТУВАТИСЯ ДО АКРЕДИТАЦІЙНОГО ІСПИТУ REPS?
Теми для підготовки до теоретичного екзамену можна дізнатися, написавши запит на e-mail repsukraine@gmail.com   з темою листа «Список питань на іспит по кваліфікації _____» (та вказуєте необхідний рівень кваліфікації). Також можна задати усі питання стосовно іспиту за тел організаційного комітету 066-114-90-66.

ЯКІ ПЕРЕВАГИ АКРЕДИТАЦІЇ REPs ДЛЯ ТРЕНЕРА?
Членство в REPs- це не просто кваліфікація у сфері фітнесу, це знак якості професійного іміджу інструктора. Це відрізняє кваліфікованого спеціаліста з постійним професійним розвитком від некомпетентного тренера, що не має належного навчання.  REPs є єдиною членською організацією, яка представляє Міжнародну конфедерацію ICREPs. Це означає, що ваша кваліфікація буде визнана в одинадцяти інших країнах-членах ICREP, включаючи США і Австралію. Які переваги проходження акредитації в REPs для тренера? Отримання міжнародного диплому REPs Ukraine.
Проходження навчання, що відповідає світовим стандартам фітнесу.
Можливість працювати за кордоном у країнах, що визнають стандарти ICREPs* Укріплення статусу спеціаліста міжнародного рівня на ринку праці.Доступ до інформаційної платформи з актуальними тренінгами, описами програм та ін. актуальної інформації. Можливість отримання більшої заробітної плати у зв’ язку з отриманням сертифікату REPs.Можливість отримання найкращих посад на ринку праці через закриту рекрутингову компанію для акредитованих тренерів.Надання консультацій стосовно роботи чи профільного навчання у партнерів ICREP за кордоном.  

*Для отримання додаткової інформації стосовно працевлаштування та визнання диплому REPs звертайтеся до Організаційного Комітету REPs Ukraine.